ترقوه کجاست؟

842 بازدید
ترقوه کجاست؟

احتمالا شما هم نام استخوان ترقوه را شنیده اید. اما محل استخوان ترقوه کجاست؟

استخوان ترقوه کجاست؟

این مطلب به سوال “ترقوه کجاست؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “ترقوه انسان کجاست؟” یا “محل استخوان ترقوه” هستید؟ پس این مطلب را مطالعه کرده و نظر خود را در انتها برای ما بنویسید.

ترقوه که به انگلیسی Clavicle گفته می شود، ترقوه یا استخوان چنبری یا کلاویکل تنها استخوان دراز بدن است که به صورت افقی قرار دارد و وزن اندام فوقانی را به تنه منتقل می‌کند و باعث دور نگه‌داشتن بازو از بدن می‌شود. این استخوان اولین استخوانی است که در بدن انسان و در جنین به روش داخل غشایی استخوانی می‌شود.

استخوان درازی است که همراه با استخوان کتف، بازو و جناغ، کمربند شانه‌ای یا سینه‌ای را در بخش بالایی اندام انسان تشکیل می‌ دهند. ترقوه برخلاف استخوان‌های دراز، فاقد هرگونه مغزی است و دارای منشأ غشائی می‌ باشد و از سمت داخل به جناغ و از سمت خارج به استخوان کتف متصل شده است. ترقوه تنها استخوان بین تنه و اندام فوقانی در بدن انسان است و در تمام طولش قابل لمس است. شکل استخوان ترقوه در هر طرف قفسه سینه شبیه حرف S در زبان انگلیسی است.

امیدواریم که در این مطلب به سوال ترقوه کجاست پاسخ مناسبی داده شده باشد. اگر این مطلب پاسخگوی نیاز شما بود و اگر سوال دیگری در این مورد دارید می توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

واکسن سینوفارم ساخت کجاست؟

واکسن استرازنکا ساخت کجاست؟

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nazarfa.ir/?p=111
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
ادمین نظرفا
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد ترقوه کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.