تعداد باب های گلستان

1251 بازدید
تعداد باب های گلستان

همه چیز درباره: تعداد باب های گلستان

تعداد باب های گلستان

برچسب ها: گلستان چند باب دارد؟ , تعداد باب های کتاب گلستان

این مطلب در بخش “ترندفا نوشته شده است و به “بوستان و گلستان” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “گلستان چند باب دارد؟” یا “درباره گلستان سعدی” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

گلستان کتاب نثری نوشته شاعر و نویسنده ایرانی سعدی شیرازی است. خیلی ها، گلستان سعدی را تاثیرگذارترین کتابِ نثر در ادبیات فارسی‌ می دانند. که در یک دیباچه و هشت باب به نثر مسجَّع (آهنگین) نوشته شده‌است. بیشترِ نوشته‌های آن کوتاه و به شیوه داستانی و پندهای اخلاقی است.

سعدی نگارش کتاب گلستان را یک سال بعد از تدوین بوستان، در اول اردیبهشت سال ۶۵۶ هجری آغاز کرد و «هنوز از گلِ بوستان بَقیّتی موجود بود» که نگارش آن را به پایان رساند؛ بنابراین کتاب گلستان در مدت پنج یا شش ماه نوشته شد که به نظر محمدعلی همایون کاتوزیان، منتقد ادبی معروف، این سرعت در نوشتن کتابی همچون گلستان شبیه به معجزه است.

او با توجه به شواهدی در گلستان، معتقد است که سعدی پس از نگارش بوستان دچار نوعی افسردگی شد و با این فکر که عمر خود را به بطالت گذرانده و به ایام پیری رسیده‌است، دست از کار کشید. اما دوست یا دوستانی او را به نوشتن کتاب جدیدی مصمم کردند.

کارنامه بلخ اثر کیست؟


نظرفا بزرگترین سایت دانستنی و سرگرمی در ایران است. کافی است عبارت مورد نظر خودد را در قسمت جستجوی سایت نظرفا جستجو کنید و مطالب وابسته را مطالعه نمایید.

آیا این مطلب را دوست داشتید؟ نظر خود را راجب “کتاب گلستان” و یا هر سوالی درباره “گلستان چند باب دارد؟” و “تعداد باب های کتاب گلستان” در قسمت دیدگاه ها بنویسید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nazarfa.ir/?p=444
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
ادمین نظرفا
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تعداد باب های گلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.