این جنگ گنج است از کیست؟

550 بازدید
این جنگ گنج است از کیست؟

این مطلب به موضوع “این جنگ گنج است از کیست؟“  می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره‌ی مطلب نظرفا  هستی؟ پس این مطلب را با دقت مطالعه کن و نظرت را در انتهای متن برای ما بنویس.

رهبر

این جمله از مقام معظم رهبری می‌باشد. معاونت پژوهش و مطالعات راهبری قم گفت: جنگ ما و دفاع مقدس یک گنج هست و رهبر می‌فرمایند این گنج همان گنج فناوری می‌باشد.

مضمون کتاب

این جنگ گنج است از رحیم مخدومی است که به واسطه انتشارات سوره مهر، منتشر گردید. مضمون این کتاب درباره‌ی از خودگذشتگی رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس است. رزمندگانی که بخاطر ایران و ایرانی از جان خود مایه گذاشتند و خود را فدای ایران کردند. آنها زندگی نکردند جوانی‌شان را دادند تا ما بتوانیم زندگی راحتی داشته باشیم. این کتاب که درباره خاطرات شهید لاجوردی هم هست و از زبان رحیم مخدومی که یکی از رزمندگان بوده گفته شده است.

بعد از استقبال گرمی که از این کتاب شد تعدادی سوال از راوی و نویسنده داستان پرسیده شد، که در ادامه می‌گوییم.

آیا نسل جوان با اینگونه کتاب‌ها ارتباط برقرار می‌کند؟

پاسخ: قطعا بله. اگر ما بتوانیم داستان را به گونه ای بیان کنیم که برای خوانندگان قابل درک باشد و به تصویر سازی نزدیک باشد هم استقبال بیشتر خواهد شد و همچنین فرهنگ سازی بهتری خواهیم داشت.

پرسش و پاسخ از نویسنده

نوشتن خاطرات رزمنده و شهدا بسیار سخت است ولی تعداد زیادی داوطلب می‌شوند برای نوشتن این خاطرات، چرا؟

چون براساس واقعیت است قطعا بینندگان زیادی را جذب خود می‌کند و نیاز به مبالغه وساخته- پرداخته ندارد. در بعضی از مواقع نویسنده نمی‌تواند معنا و مفهوم را برساند و ضعیف عمل می‌کند،‌ خاطره نگاری تماما نیاز به اصل واقعیت دارد.

آیا مطلب را دوست داشتی؟ مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده، نظرتان راجع به موضوع “این جنگ گنج است” و یا هر سوالی درباره‌ی مطلب نظرفا را داشتید با ما در میان بگذارید و در انتهای سایت، در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

به روزترین مطالب را در سایت نظرفا جستجو کنید. کافیست عبارت مد نظر خود را در قسمت جستجوی سایت نظرفا جستجو کنی و به روزترین آن‌ها را بخوانی.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nazarfa.ir/?p=2928
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
زهرا غلامحسینی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد این جنگ گنج است از کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.