کتاب جوامع الحکایات اثر کیست؟

51 بازدید
کتاب جوامع الحکایات اثر کیست؟

این مطلب به موضوع “کتاب جوامع الحکایات اثر کیست؟ ” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره مطلب نظرفا هستی؟ پس این مطلب را با دقت مطالعه کن و نظرت را در انتهای متن برای ما بنویس.

برچسب‌ها: کتاب جوامع الحکایات اثر چه کسی است؟،‌ کتاب جوامع الحکایات و لوامع الروایات نوشته کیست؟، نویسنده کتاب کتاب جوامع الحکایات و لوامع الروایات کیست؟

نویسنده کتاب

کتاب جوامع الحکایات با نام کامل کتاب جوامع الحکایات و لوامع الروایات اثر سید الدین محمئ عوفی است که در سال 630 هجری قمری نوشته شده است و در سال 1363 با ویرایش و تصحیح جعفر شعار منتشر گردید. این کتاب در نیمه اول سده هفتم هجری نوشته شده و به معنی گرد آورده ای از داستان‌ها و درخششی از گفته ها است.

در کتاب جوامع الحکایات، گوشه ای از تاریخ، ادبیات جهان اسلام، نکات تاریخی بسیار، نکات اخلاقی،‌مذهبی و سرشار از لطیفه های فارسی است. این کتاب از بزرگترین و برجسته ترین مجموعه های داستانی قرن 7 هجری قمری میباشد. کتاب مذکور به عنوان مرجع و منبعی برای اغلب دانشمندان و نویسندگان بعدی مورد استفاده قرار گرفت. این کتاب به 4 قسمت و 100 باب تنظیم شده است که شامل بخش‌های متفاوتی است که در ادامه خواهیم گفت.

یک بخش درباره اتفاقات تاریخی و پیدایش آفرینش تا دوران خلفای عباسی ذکر شده است. هدف نویسنده از نوشتن و جمع آوری این داستان‌ها، ارائه یک رشته معارف اخلاقی، موعظه و پند بوده است. بخش دیگر برای حکایات، پیدایش آفرینش و… است.

اهمیت کتاب:

اکثر اتفاقات و رویدادهای تاریخی در این کتاب به صورت قصه و حکایت گفته شده است. در حدود 6/1 کتاب برای رویدادهای تاریخی است.

آیا مطلب را دوست داشتی؟ مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است نظرتان راجع به موضوع “کتاب جوامع الحکایات اثر کیست؟.” و یا هر سوالی درباره‌ی مطلب نظرفا را داشتید با ما در میان بگذارید و در انتهای سایت، در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

به روزترین مطالب را در سایت نظرفا جستجو کنید. کافیست عبارت مد نظر خود را در قسمت جستجوی سایت نظرفا جستجو کنی و به روزترین آن‌ها را بخوانی.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nazarfa.ir/?p=2997
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
زهرا غلامحسینی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد کتاب جوامع الحکایات اثر کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.