گرم ترین نقطه جهان کجاست؟

31 بازدید
گرم ترین نقطه جهان کجاست؟

این مطلب به موضوع “گرم ترین نقطه جهان کجاست؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره این مطلب از نظرفا هستی؟ پس این مطلب را با دقت مطالعه کن و نظرت را در انتهای متن برای ما بنویس.

کویر لوت

کارشناسان زمین شناسی، ‌گرم ترین نقطه جهان را کویر لوت معرفی کرده‌اند. کویر لوت کجاست؟ کویر لوت در جنوب شرقی ایران قرار گرفته است.

گرم ترین نقاط جهان

البته این را در نظر داشته باشید که انتخاب گرم ترین نقطه جهان کار راحتی نیست و نظرهای متفاوتی در این مورد وجود دارد. بعضی از افراد بر این عقیده هستند که صحرای العزیزه لیبی با دمای پنجاه و هشت درجه سانتی گراد و  دره مرگ کالیفرنیا با دمای پنجاه و شش درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط کره ی زمین معرفی شده اند. اما با در نظر گرفتن گزارش ناسا، دمای کویر لوت 71 درجه سانتیگراد است و بی شک این دما بالاترین دمایی است که بر روی کره زمین تا به امروز ثبت شده است. کسانی که به تور کویر می‌روند باید بدانند که کویر لوت گرم ترین نقطه جهان است. تعیین گرم ترین نقطه جهان با در نظر گرفتن گرمای سطح زمین انجام می‌شود و ربطی به دمای هوای آن منطقه ندارد.

گرم ترین منطقه کویر لوت

گرم ترین نقطه کویر لوت منطقه گندم بریان هست که اکا پرفسور کردوانی بر این عقیده است که گرم ترین نقطه این کویر چاله مرکزی لوت است که در 75 کیلومتری شرق شهرستان شهداد قرار گرفته است.

 هر ساله این آمار عوض می‌شود، چون هر روز کره زمین گرم تر می‌شود و به نسبت همان گرم ترین نقطه هم متفاوت می‌شود.

. آیا مطلب را دوست داشتی؟ مطلب در بخش ” مطالب روز” نوشته شده است نظرتان راجع به موضوع ” گرم ترین نقطه جهان کجاست؟ ” و یا هر سوالی درباره‌ی مطلب نظرفا را داشتید با ما در میان بگذارید و در انتهای سایت، در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

به روزترین مطالب را در سایت نظرفا جستجو کنید. کافیست عبارت مد نظر خود را در قسمت جستجوی سایت نظرفا جستجو کنی و به روزترین آن‌ها را بخوانی.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nazarfa.ir/?p=2983
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
زهرا غلامحسینی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد گرم ترین نقطه جهان کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.