کدام گروه از جانوران بی مهره با محیط سازگار ترند؟

1329 بازدید
کدام گروه از جانوران بی مهره با محیط سازگار ترند؟

این مطلب به موضوع “کدام گروه از جانوران بی مهره با محیط سازگار ترند؟“  می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره مطلب نظرفا هستی؟ پس این مطلب را با دقت مطالعه کن و نظرت را در انتهای متن برای ما بنویس.

سوال علوم نهم: کدام گروه از جانوران بی مهره با محیط سازگار ترند؟

پاسخ:

جانوران بی مهره با محیط سازگار تر هستند. دو میلیون گونه جانوری مشخص شده است و حدود 98 درصد آن‌ها بی مهره اند. بی مهرگان هم در آب و هم در خشکی زندگی می‌کنند.

بی‌مهرگان گروه بزرگی از جانوران را تشکیل می‌دهند که در همه جای کره زمین پراکنده هستند و شامل شاخه‌ها و رده‌های زیادی هستند.

همه گروه‌های جانوری که جزء مهره‌ داران نیستند شامل موارد زیر هستند:

بند پایان

گزنده‌تباران

دوسرتیزریختان

نرم‌تنان

دم‌طنابداران

و موارد بیشتر

بی مهرگان چیست؟

گروه بزرگی از جانوران وجود دارند که در بدنشان اسکلت استخوانی ندارند، به آن‌ها بی مهرگان می‌گویند. ستون فقرات ندارند اما محافظ بدنی در نوع متفاوت دارند.

برچسب‌ها: جانوران بی مهره،‌بی مهرگان، کدام گروه از جانوران بی مهره با محیط سازگار ترند؟

گوناگونی جانوران

جانوران در گونه‌های بسیاری وجود دارند. توانایی آن‌ها با سازگاری در محیط باعث شده که در تمام کره‌ی زمین در شرایط های متلفی زندگی کنند. دانشمندان بر این نظر هستند که نصفی از جانداران روی کره زمین هنوز شناخته نشدند.

آیا مطلب را دوست داشتی؟ مطلب در بخش ” مطالب روز” نوشته شده است نظرتان راجع به موضوع ” کدام گروه از جانوران بی مهره با محیط سازگار ترند؟” و یا هر سوالی درباره‌ی مطلب نظرفا را داشتید با ما در میان بگذارید و در انتهای سایت، در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

به روزترین مطالب را در سایت نظرفا جستجو کنید. کافیست عبارت مد نظر خود را در قسمت جستجوی سایت نظرفا جستجو کنی و به روزترین آن‌ها را بخوانی.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nazarfa.ir/?p=3025
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
زهرا غلامحسینی
مطالب بیشتر

نظرات

3 نظر در مورد کدام گروه از جانوران بی مهره با محیط سازگار ترند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. بی مهرهگان گروه بزرگی از موجودات کره زمین را تشکیل می دهند که در شرایط مخصوص به خود زندگی می کنند وهر کدام به نوعی حرکات جالب ودیدنی دارند که ادم را به حیرت می اندازد

    3