دانشگاه اوروک کجاست؟ | شهر اوروک کجاست؟

1121 بازدید

دانشگاه اوروک کجاست؟

این مطلب به موضوع “دانشگاه اوروک کجاست؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “دانشگاه اوروک درکجا قرار دارد؟“  هستی ؟ پس این مطلب را با دقت مطالعه کن و نظرت را در انتهای متن برای ما بنویس.

دانشگاه اوروک Uruk واقع در بغداد، پایتخت عراق است و سال ۲۰۱۵ به قصد تبدیل شدن به یک دانشگاه پیشگام توسعه اجتماعی-اقتصادی و ملی تاسیس شد. این داشنگاه قصد داشت که فارغ التحصیلان خود را با هدف تامین نیازهای اقتصادی عراق، حمایت از تحقیقات علمی، بالا رفتن مهارت دانشجویان، خو گرفتن با پیشرفت‌های تکنولوژی در جهان و پیوند آن با نیازهای جامعه آماده سازد.

دانشگاه اوروک

دانشگاه اوروک 6 کالج دارد که عبارت است از:

دندان‌پزشکی ، داروسازی ، فنی و مهندسی ، قانون ، پزشکی و بهداشت ، مدیریت و اقتصاد و همچنین دو بخش ؛ وسایل پزشکی ، مهندسی تکنیک ، و طراحی داخلی. در این میان، حوزه‌های موضوعی وجود دارد که دانش آموزان می‌توانند گستره‌ای از پیرویی دانش(تخصص جویی) را انتخاب کنند تا دانش خود را افزایش بدهند و مهارت‌های عملی را گسترش دهند تا بتوانند بعد از دانشگاه به محل کار انتقال دهند و در آنجا از علم مرتبط استفاده کنند.

بغداد که از شهرهای مهم و همچنین پایتخت عراق است، از قرن هشتم مرکز یادگیری و آموزش بوده‌است. این شهر میزبان نمایشگاه سالیانه نمایشگاه بین‌المللی کتاب است که بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان جذب می‌نماید.

اوروک کجاست؟

 

اوروک در سومر با نام اونوگ، در انجیل با نام اِرِخ و در عربی با نام ورکة یا أورک که یکی از شهرهای باستانی سومر و در شهر بابل در ناحیه میانرودان که امروزه در جنوب عراق است، قرار دارد. شهر اوروک در ۲۵۰ کیلومتری جنوب بغداد که در نزدیکی فرات هست واقع شده است. در کتاب مقدس با نام ارچ “وارکا” همچنین در کتاب تورات با نام اَرَک نیز شناخته می‌شود که اولین شهر سومر است. این زیستگاه بزرگ جزء مهم‌ترین مراکز مذهبی میان‌رودان به شمار می‌رود و به طور مستمر از 5000 سال قبل تا 500 سال بعد از آن آباد و پرجمعیت بوده است.

اوروک از دو جهت حائز اهمیت است: اول مذهب، دوم علم، که تاریخدان‌ها با استفاده از لوح‌های گلی در پنج هزار سال قبل تایید می‌کنند این شهر به مذهب و علم معروف بوده است.

آیا مطلب را دوست داشتی؟ این مطلب در بخش ” مطالب روز” نوشته شده است نظرتان راجع به موضوع ” دانشگاه اوروک کجاست؟” و یا هر سوالی درباره ی مطلب ” دانشگاه اوروک در کجا قرار دارد؟” را داشتید با ما در میان بگذارید و در انتهای سایت، در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

به روزترین مطالب را در سایت نظرفا جستجو کنید. کافیست عبارت مد نظر خود را در قسمت جستجوی سایت نظرفا جستجو کنی و به روزترین آن‌ها را بخوانی.

برچسب: دانشگاه اوروک کجاست؟، شهر اوروک کجاست؟، اوروک کجاست؟، دانشگاه اوروک در کجا قرار گرفته است؟، دانشگاه اوروک در کجا واقع شده است؟، همه چیز درباره اوروک، همه درباره دانشگاه اوروک

شهر اوروک از قدیم الایام پرجمعیت بوده است، کتاب مقدس این شهر تورات که در آن ارک نام برده شده و اولین شهر سومر است. سومر جزء بزرگ‌ترین زیستگاه‌های مورد توجه  و نیز از مهم‌ترین مراکز مذهبی میان‌رودان به شمار می‌رود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nazarfa.ir/?p=2490
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
زهرا غلامحسینی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد دانشگاه اوروک کجاست؟ | شهر اوروک کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.