مازرون کجاست؟

1117 بازدید
مازرون کجاست؟

این مطلب به موضوع “مازرون کجاست؟“  می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره‌ی مطلب نظرفا  هستی؟ پس این مطلب را با دقت مطالعه کن و نظرت را در انتهای متن برای ما بنویس.

مازرون، به عبارتی دیگر مازندرون در شمال ایران و سمت جنوب مازندران می‌باشد. ساری بزرگترین شهر استان مازندران و همچنین مرکز آن قرار دارد. مازندران یا مازرون در همسایگی استان های سمنان، گلستان، تهران، قزوین و گیلان است.

مرتفع ترین قله ایران که دماوند نام دارد در استان مازندران شهرستان آمل واقع شده است. از نظر جذب توریست جزء جاذبه های گردشگری که حتما توجه کردید، از سراسر نقاط ایران، مخصوصا تهران برای تفریح و سفر به جنگل های حاصلخیز و دریای این استان می‌روند. استان مازندران از پرجمعیت ترین مناطق به لحاظ تراکم جمعیت و دارای منابع گوناگون زیر زمینی است. مازرون 19 شهرستان دارد و شهرستان ساری مرکز استان مازرون است.

شرایط آب وهوایی

شرایط آب وهوایی استان مازندران یا مازرون به دلیل وجود دریا و جنگل به دو نوع کوهستانی و معتدل مرطوب تقسیم بندی می‌شود. در زمستان نواحی معتدل و مرطوب به یخبندان تبدیل می‌شود اما در تابستان بسیار شرجی و معتدل می‌باشد. نواحی کوهستانی چون از دریا به دور است سرد و کوهستانی است. د ر این نوع نواحی در زمستان معمولا پوشیده از برف است و در ارتفاعات یخچال های کوهستانی و طبیعی به وجود آمده است.

کوه های مازندران

تخت سلیمان، خلنو، علم کوه و آزادکوه جزء مهمترین کوه های مازندران است.

آیا مطلب را دوست داشتی؟ مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده، نظرتان راجع به موضوع “ مازرون کجاست؟ ” و یا هر سوالی درباره‌ی مطلب نظرفا را داشتید با ما در میان بگذارید و در انتهای سایت، در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

به روزترین مطالب را در سایت نظرفا جستجو کنید. کافیست عبارت مد نظر خود را در قسمت جستجوی سایت نظرفا جستجو کنی و به روزترین آن‌ها را بخوانی.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nazarfa.ir/?p=2991
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
زهرا غلامحسینی
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد مازرون کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.