روز جهانی مادر کیه؟

56 بازدید
روز جهانی مادر کیه؟

این مطلب به موضوع “روز جهانی مادر کیه؟ ” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره مطلب نظرفا هستی؟ پس این مطلب را با دقت مطالعه کن و نظرت را در انتهای متن برای ما بنویس.

تاریخ روز جهانی مادر در تقویم سال 1401 مصادف است با چهارشنبه ، ۲۲ اردیبهشت [ ثَور ] ۱۴۰۰

۲۲ / ۲ / ۱۴۰1

تاریخ روز جهانی مادر 2022 در سال 1401 به میلادی مصادف است با :

2022 May 12 , Wednesday

12 – 5 – 2022

تاریخ روز جهانی مادر در سال 1401 به قمری مصادف است با

2022 May 12 , Wednesday

12 – 5 – 2021

تاریخ روز جهانی مادر

روز جهانی مادر کیه؟

در اکثر کشورها دومین یکشنبه ( روز تعطیل) ماه می را به عنوان روز جهانی مادر می‌خوانند. به جزء کشور انگلستان و ایرلند بقیه‌ی کشور دومین یکشنبه، این دو کشور چهارمین یک شنبه را روز جهانی مادر اعلام کرده‌اند.

پیشینه روز جهانی مادر

پیشینه روز جهانی مادر متعلق به قرن نوزدهم است. فعال امور زنان، کسی به اسم اَن ریوس جارویس که در اولین سال‌های 1850 بود انجمنی تشکیل داد. نام این انجمن را فعالیت های روز مادر گذاشت. هدف از تشکیل این انجمن‌ها، صرفا برای کمک به زخمی‌های جنگ بود. پس از جنگ جارویس این انجمن روز مادران نام گذاری کرد.

اهداف دیگری در این انجمن نیز وجود داشتو به عنوان مثال، این انجمن سعی داشت صلح را برقرار سازد و دشمنان سابق را با یکدیگر آشتی دهد. یک زن در این انجمن بود به اسم جولیا وارد هاو که در سال 1870 بیانیه ای منتشر کرد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. مقصود او از این بیانیه این بود که زنان نقش سیاسی فعالتری برای رواج صلح نسبت به مردان دارند.

آیا مطلب را دوست داشتی؟ مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است نظرتان راجع به موضوع “روز جهانی مادر کیه؟” و یا هر سوالی درباره‌ی مطلب نظرفا را داشتید با ما در میان بگذارید و در انتهای سایت، در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

به روزترین مطالب را در سایت نظرفا جستجو کنید. کافیست عبارت مد نظر خود را در قسمت جستجوی سایت نظرفا جستجو کنی و به روزترین آن‌ها را بخوانی.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nazarfa.ir/?p=3004
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
زهرا غلامحسینی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد روز جهانی مادر کیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.